Isikuandmete kaitse

Suhtu pakkumistesse kriitiliselt! Alati tasub meeles pidada, et motiveerimatult suuri ja soodsaid lisateenimisvõimalusi pakkuvad ettevõtted ei tegele kunagi heategevusega.

Hoolikas ning teadlik isikuandmetega ümber käimine aitab petta saamist vältida. Jälgi, milleks internetis Sinu andmeid küsitakse. Nime, elukoha, isikukoodi ja pangaarvet puudutavate andmete küsimise ning muul viisil isiku tuvastamise eesmärk võib olla pahatahtlik ning lõppeda identiteedivargusega (Sinu isikuandmeid kasutavad petised tulevikus Sinu nimel tehingute sõlmimiseks). Krediitkaardi numbri küsimine on õigustatud vaid juhul, kui soovite kauba või teenuse eest maksta.

Pakkumiste näol, milles esialgu nõutakse tarbijapoolset investeeringut, on tõenäoliselt tegemist pettuse ning katteta lubadustega.

Krediitkaardi info sisestamisel peab lehe allservas olema tabaluku kujutis ja aadressi algusele lisandunud "s" - https://, mis näitab turvalist salastatud andmesideühendust. Ärge kunagi saatke e-postiga krediitkaardi andmeid oma makse "kinnituseks".