EL ja UEFA käivitavad Euroopa jalgpallimeistrivõistlustele EURO 2008 saabuvatele fännidele infotelefoni

Euroopa Komisjoni tarbijakaitsevolinik Meglena Kuneva andis täna teada EL-UEFA infokampaania ja infotelefoni käivitamisest, et anda Euroopa jalgpallimeistrivõistlustele EURO 2008 saabuvatele fännidele nõu nende tarbijaõiguste kohta ning abistada neid probleemide tekkimise korral. Kampaania hõlmab selliseid tarbijakaitseküsimusi nagu jalgpallimatšile müüdud võltsitud piletid, piletite edasiandmine haigestumise korral, lennureisid, rändlusteenuse tasud, ELi tervisekindlustus ja probleemid, mis võivad tekkida sisseostude tegemisel välismaal. EL-UEFA on-line tarbijainfoleht, milles antakse jalgpallimeistrivõistlustele sõitvatele fännidele asjalikke nõuandeid, on tänasest kättesaadav nii aadressil uefa.com kui ka Euroopa Komisjoni veebilehel www.supportersrights.eu. Tarbijad saavad abi oma õigustega seotud küsimustes tasuta infotelefonil 0800 6 7 8 9 10 11. Küsimusi saab esitada kõigis ELi keeltes ja telefoniteenus töötab kogu meistrivõistluste aja alates 1. juunist 2008.

Volinik Kuneva ütles: „Meie sõnum on selge: ELi kodanikel on suured tarbijaõigused. Tea ja kasuta neid! Me soovime, et fännid saaksid Euroopa jalgpallimeistrivõistlustele Euro 2008 saabudes parima kogemuse. Tarbijaõiguste tundmine aitaks sellele palju kaasa. Praeguse kampaania eesmärk on anda tarbijatele praktilist nõu. Infoleht sisaldab 10 punkti, mida tuleks enne teeleasumist teada. Infotelefon on mõeldud fännide probleemide lahendamiseks kohapeal. Häid jalgpallielamusi!”

UEFA president Michel Platini: „Mul on hea meel, et UEFA ja Euroopa Komisjon on teinud infotelefoni käivitamisel ja infolehe väljatöötamisel koostööd. See algatus aitab kõigil saabuvatel fännidel tunda end Austrias ja Šveitsis võistluste ajal hästi.”

Infotelefon

ELi tarbijaõiguste infotelefon on avatud terve juuni 2008, et vastata fännide küsimustele nende tarbijaõiguste kohta: millised on nende õigused, kui lend tühistatakse; mida teha, kui neile müüakse defektne toode; mida hõlmab nende tervisekindlustus. Infotelefoni teenused, mida osutatakse koostöös Europe Direct talitusega, on kõigist ELi liikmesriikidest helistamisel tasuta ja infot antakse kõigis ELi ametlikes keeltes.

Infotelefon 00 800 6 7 8 9 10 11 on fännidele ja tarbijatele kõigist ELi riikidest avatud tööpäevadel kella 9.00–18.30 Kesk-Euroopa aja järgi. Standardnumber + 32 2 299 96 96 on avatud kõigile helistajatele üle kogu maailma (kehtivad tavatariifid). Šveitsist helistavatel fännidel palutakse kasutada viimatinimetatud standardnumbrit.

Nagu infolehel märgitud, saab infotelefoni kaudu tarbijakaitseküsimuste alast nõu, näiteks lennureisijate õiguste, sisseostude tegemise, rändlustasude ja piletitega seonduvate õiguste kohta. Muude kui otseselt tarbijakaitseküsimuste esitamise korral antakse infotelefonist võimalusel mõni muu telefoninumber, millele helistades saab konkreetsele küsimusele vastuse.

Täiendav teave

EL-UEFA kampaania toimub 27 Euroopa tarbijakeskuste võrgustiku (ECC Net) toetusel. Euroopa tarbijakeskuste võrgustik annab fännidele enne teeleasumist tarbijakaitseküsimuste alast nõu ja pakub neile naastes täiendavat tuge, võttes ühendust ettevõtetega või vaadates läbi fännide kaebusi. 27 Euroopa tarbijakeskuse nimekiri asub järgmisel veebilehel:
http://ec.europa.eu/consumers/redress_cons/docs/ecc_network_centers.pdf

Kuigi Euroopa tarbijakeskused on esindatud sellistes riikides nagu Norra ja Island, samuti EMP riigid, puudub selline keskus Šveitsis.

Euroopa tarbijakeskusel Austrias saab olema aga kõige nähtavam roll nende fännide ja tarbijate aitamisel, kes Austrias peaksid hätta sattuma. Kasulikku teavet tarbijaõiguste ja meistrivõistluste kohta leiab inglise ja saksa keeles EURO 2008 veebilehelt:
www.europakonsument.at/euro2008

Tarbijad ja fännid võivad Austrias helistada ka Euroopa tarbijakeskuse infoliini numbril 0810 - 810 225 (saksa ja inglise keel – kättesaadav ainult Austrias).

Taust: UEFA EURO 2008

EURO on UEFA jalgpalli Euroopa meistrivõistlused, mis toimuvad iga nelja aasta tagant. UEFA EURO 2008 leiab korraga aset nii Austrias kui ka Šveitsis. Võistlustele oodatakse kuni 5 miljonit jalgpallifänni, kes jälgivad mänge kas otse staadionilt või suurtelt ekraanidelt fännitsoonides.

Avakohtumine toimub 7. juunil Baselis, finaal peetakse 29. juunil Viinis. Meistrivõistluste korraldamises osaleb kokku kahe riigi kaheksa linna. Jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel osaleb 16 võistkonda, kes on jaotatud nelja alagruppi. A-grupp: Šveits, Tšehhi Vabariik, Portugal ja Türgi; B-grupp: Austria, Horvaatia, Saksamaa ja Poola; C-grupp: Madalmaad, Itaalia, Rumeenia ja Prantsusmaa; D-grupp: Kreeka, Rootsi, Hispaania ja Venemaa.

Täiendav teave jalgpalli Euroopa meistrivõistluste EURO 2008 kohta:
http://en.euro2008.uefa.com/index.html  

Täiendav teave tarbijaõiguste kohta:
http://ec.europa.eu/consumers/index_en.htm  

Täiendav teave Europe Direct kohta:
http://ec.europa.eu/europedirect/index_en.htm  

Kontaktisikud:
Helen Kearns +32 2 2987638
Emer Traynor +32 2 2921548

Allikas: Euroopa Komisjoni pressiteade 14. mai 2008.

NB! Voldiku leiate SIIT