Ettevaatust Bookinhotels.com kodulehe kaudu majutust broneerides!

EL tarbija nõustamiskeskus kutsub tarbijaid üles olema ettevaatlikud portaali www.bookinhotels.com teenuste kasutamisel, sest ettevõtja ei täida endale võetud kohustusi.

EL tarbija nõustamiskeskuse poole on viimasel ajal pöördunud mitmed tarbijad, kel on probleeme majutusbroneeringuid vahendava portaaliga www.bookinhotels.com. Probleemid on peamiselt tõusetunud sellest, et tarbijad on antud kodulehe kaudu broneerinud välismaal hotellitoa ja tasunud selle eest ettemaksuna. Tarbijate pöördumiste kohaselt on kaupleja erinevatel põhjustel broneeringud tühistanud ning lubanud tagastada makstud summad, kuid ei ole seda siiski teinud. Mõnel juhul on tarbija broneeringujärgsesse hotelli saabununa saanud ebameeldiva üllatuse osaliseks, kui on selgunud, et broneeringut pole tehtudki.

Antud kaupleja kodulehekülg pakub teavet kui ka võimalust broneeringuid teostada inglise keeles, samuti on kodulehel toodud Inglismaa ja Ameerika Ühendriikide klienditeeninduse kontakttelefonid. Kahjuks pole õnnestunud antud telefonide kaudu kauplejaga ühendust saada.

EL tarbija nõustamiskeskus on tarbijakaebuste menetluse raames tuvastanud, et tegemist on Türgi ettevõttele kuuluva portaaliga. Türgi ei ole Euroopa Liidu liikmesriik, mistõttu puudub EL tarbija nõustamiskeskustel võimalus tarbijaid täiendavalt aidata juhul, kui läbirääkimised kauplejaga ei anna tulemust. Lisaks on EL tarbija nõustamiskeskus korduvalt püüdnud kauplejaga kontakti saada ka e-posti teel, kuid tulemusteta. Samuti on keskus teinud ametliku pöördumise teadaolevale Türgi tarbijakaitseorganisatsioonile võimaliku abi saamiseks, kuid ka need pöördumised on jäänud siiani tähelepanuta.

Tarbijatel, kes on nimetatud portaali vahendusel broneerinud majutuse ning tasunud selle eest krediitkaardiga, soovitab EL tarbija nõustamiskeskus võimaliku abi saamiseks võtta ühendust ka makset vahendanud pangaga.

Eeltoodut silmas pidades soovitab EL tarbija nõustamiskeskus kodulehe www.bookinhotels.com kaudu majutust broneerides tarbijatel olla äärmiselt ettevaatlik, et mitte rikkuda oma puhkust ning jääda ilma suurest summast rahast.

Teadlikku tarbimist soovides,

Euroopa Liidu tarbija nõustamiskeskus