Homme, 7 juulil pööratakse Euroopa lennujaamades erilist tähelepanu reisija õigustele

Homme, 7. juulil viiakse läbi üleeuroopaline lennureisijate teavituskampaania – Air Passenger Rights Day, mille raames jagatakse lennujaamades kohapeal reisijatele teavet nende õigustest lennureisijatena. Ürituse läbiviijaks on European Consumer Centres’ Network (ECC-võrgustik ehk Euroopa Tarbijakaitsekeskuste võrgustik), mis omab keskuseid kõikides liikmesriikides, lisaks ka Norras ja Islandil. Võrgustiku keskused lahendavad tarbijaprobleeme, mis on seotud kaupade ja teenuste ostmisega teistest liikmesriikidest. Võrgustiku tööd koordineerib Euroopa Komisjon ning Eestis tegutseb vastav keskus Tarbijakaitseameti koosseisus.

Lennureisija õigusi puudutavad pöördumised on väga aktuaalseks tarbijaprobleemiks nii Eestis kui kogu Euroopa Liidus. Käesoleva aasta esimese kuue kuu jooksul on ECC-võrgutiku keskustele laekunud üle viie tuhande lennureisija õigustega seotud pöördumise, puudutades nii lendude hilinemisi, tühistamisi, pardale mittelubamisi kui ka pagasiga seotud probleeme. Paljuski on tarbijate kaebused tingitud asjaolust, et enda õigustest lennureisijana ei olda teadlikud ning ei osata probleemi tekkimisel küsida abi ning hoolitsust.

Homme, 7 juulil jagavad Tarbijakaitseameti koosseisus tegutseva ECC-võrgustiku Eesti esinduse ehk EL tarbija nõustamiskeskuse töötajad Tallinna Lennart Meri Lennujaamas kell 10.30-12.30 teavet lennureisija õigustest ning nõustavad antud teemal kõiki huvilisi. Ürituse eesmärgiks on tõsta reisijate teadlikkust ning julgustada inimesi oma õiguste kohta lähemalt uurima ning vajadusel õiguste kaitseks samme astuma.

Euroopa Liidu tarbija nõustamiskeskuse juhataja Kristina Vaksmaa kinnitas, et kahjuks näitab tööpraktika, et lendude hilinemine ning tühistamine ja pagasiprobleemid on muutunud igapäevaseks nähtuseks. Seega on oluline viia tarbijateni sõnum, et enda õigustega tasub kursis olla ning vajadusel saab küsida nõu ja abi. Homse Euroopa lennujaamades läbiviidava ürituse peamiseks sõnumiks on - Võta endaga reisile kaasa veidi tarbijateavet – Eurooa Liit pakub sulle vajadusel nõu ning abi!

Lisainfo:
Kristina Vaksmaa
Euroopa Liidu tarbija nõustamiskeskuse juhataja
Tarbijakaitseamet
Kristina.vaksmaa@consumer.ee
5101729

Kasulikke linke:
www.recestonia.ee
www.tarbijakaitseamet.ee