Imetooted imet ei tee! Internetis pakutavasse tuleks suhtuda kriitiliselt.

EL tarbija nõustamiskeskusele laekub igapäevaselt tarbijate pöördumisi seoses erinevate internetikeskkonnas pakutavate „imetoodetega“. Peamiselt puudutavad kaebused salendavaid imekapsleid Raspberry Ketone ja kortsudevastast kreemi Hydroface. Nimetatud toodete puhul põhjustab kaebusi eelkõige lubatud imetoime puudumine ning asjaolu, et kauplejapoolset lubadust toodete tagastamise korral kogu makstud raha tagasi saada, ei täideta.

Toodete müüki iseloomustab ka asjaolu, et pakkumiste taga olevat ettevõtet on tarbijatel raske tuvastada. Põhjalikumalt pakkumistega seotud veebilehti uurides selgub, et toodete müüjaks on Ameerika Ühendiriikides registreeritud ettevõte Lifesisters LLC, kellel puuduvad ametile teadaolevalt esindused Eestis või Euroopa Liidus. Võttes arvesse, et kirjeldatud toodete ostmisel teeb tarbija tehingu Ameerika Ühendriikides asuva ettevõttega, puuduvad  EL trabija nõustamiskeskuse ja Tarbijakaitseametil otsesed võimalused ettevõtja suhtes menetlust algatada ning tarbijaid aidata. Seetõttu tasuks tarbijatel alati enne tehingu sõlmimist kindlaks teha, kes on tehingu teiseks osapooleks ning milliseid andmeid ettevõtja enda kohta avaldab. Selleks, et rakendada kaupleja poolt lubatud õigust toodete sobimatuse korral saada kogu makstud raha tagasi, peaks eelnevalt veenduma kaupleja usaldusväärsuses ning võimaluses probleemide ilmnemisel kauplejaga ühendust saada.

Lisaks paneme tarbijatele südamele, et kauplejapoolsetesse lubadustesse imet tegevate toodete osas tuleb suhtuda realistikult. Eelkõige tasub olla ettevaatlik toodete osas, mille mõju on silmnähtavalt liialdatud.