Kuidas Londoni Olümpiamängude ajal tarbijana edukalt toime tulla!

Londoni Olümpiamängud lähenevad ning tõenäoliselt sõidab sellest spordi tippsündmusest osa saama ka palju eestlasi. Suurbritannia Euroopa Liidu tarbijakaitsekeskus (UK European Consumer Centre) annab nõu, kuidas Londonis rahvaste virr-varris edukalt tarbijana toime tulla, sest ei ole välistatud, et mittekohalike tarbijate teadmatust kasutavad ära petised ja ebaausad kauplejad.

Tarbijale juhiste ning nõuannete jagamiseks on Suurbritannia Euroopa Liidu tarbijakaitsekeskus avanud spetsiaalse veebilehe, mis sisaldab inglisekeelseid nõuandeid järgmisteks puhkudeks:

  • majutuse leidmine
  • mängudele pääsmete lunastamine
  • toitlustamine
  • Suurbritannias kaupade ja teenuste ostmine

Kui Londonis viibides tekib tarbijakaitsealaseid probleeme ning vajate abi ja nõu, võite helistada Suurbritannia Euroopa Liidu tarbijakaitsekeskusse telefonil + 08456 04 05 03 (liinid on avatud tööpäeviti kella 10.00 kuni 15.00), keskusega saab ühendust ka e-posti teel ecc at tsi dot org dot uk.

Nõu ja abi võib Londonsi tekkivate tarbijaprobleemide korral küsida ka EL tarbija nõustamiskeskusest, näiteks e-postiaadressi consumer at consumer dot ee vahendusel.