TÄHISTAME EUROOPA PÄEVA!

9. mai tähistatakse kõikides Euroopa liikmesriikides Euroopa Liidu sünnipäeva. Sel kuupäeval 1950. aastal pidas Prantsusmaa tollane välisminister Robert Schuman ajakirjanikele tähelepanuväärse kõne, milles esitatud mõtted panid aluse praegusele Euroopa Liidule. Otsus hakata 9. maid tähistama Euroopa päevana võeti vastu Euroopa Liidu tippkohtumisel Milanos 1985. aastal.

Tänaseks on 9. maist saanud üks Euroopa sümbolitest. See on päev, mis annab eurooplastele võimaluse erinevate ürituste kaudu rõhutada ühtsust ja väärtustada kõike seda, mida ühinenud Euroopa on kodanikele andnud.

Tänavust Euroopa päeva tähistatakse 9. mail Rakvere spordihoones euromessi ja kontserdiga. Euromessi uksed avatakse kell 14 ning terve päeva jooksul on võimalik jälgida etteasteid, osaleda võistlustes ja mängudes. Lisaks meelelahutuslikule poolele, on Euromessi raames võimalik tutvuda erinevate Euroopa Liiduga seotud institutsioonide ning võrgustike tööga ning esitada huvipakkuvaid küsimusi. Tegevust jätkub tervele perele ning parimatele jagatakse ka auhindu. Ürituse päevakava leiate siit - http://ec.europa.eu/eesti/paeevakajalist/euroopa_paev/index_et.htm.
 
Euroopa päeval osaleb Euromessil ka EL tarbija nõustamiskeskus. Nõustamiskeskus jagab huvilistele teavet tarbija õigustest Euroopa Liidus. Tule ja küsi!

Vaata lisaks: www.euroopapaev.ee  

Olete oodatud!